המייסדים

יצירת קשר

אסתי עמית
מנכ"לית מייסדים
מגורים: אפיקים

טלפון: 04-6750096
נייד: 050-7731655
פקס: 04-6709544
דוא"ל: meyasdim@gmail.com

שרה בן אדוה
מזכירת: המייסדים
מגורים: אשדות איחוד
טלפון: 04-6750096
נייד: 050-7282609
פקס: 04-6709544
דוא"ל: meyasdim@gmail.com

מען למכתבים:
המייסדים
מ.א. עמק הירדן, 15132

מרכז יום לקשיש

לוותיקי עמק הירדן שלום רב!
אנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילויות מרכז היום "המייסדים" הנמצא סמוך ל"ביתנו" ולמרפאה האזורית. המרכז הינו מסגרת חברתית יצירתית תומכת ומעשירה, המתאימה לקשישים בודדים או בעלי מגבלה פיסית כלשהי ולזכאי גמלת סיעוד. תוכנית הפעילות מגוונת ומשלבת את פעילויות מכללת "ביתנו" עם פעילויות מיוחדות לבאי מרכז יום "המייסדים".
המרכז פתוח לאורך כל השנה, כולל בחודשי הקיץ ומספק הסעות מותאמות למשתתפים, שתי ארוחות והפסקת קפה עם כיבוד.

בתוכנית המרכז:

פעילות גופנית מותאמת, מחשבים (בהדרכה אישית),
יצירה ומלאכת יד, ביבליותרפיה,
הרצאות בנושאים מגוונים, ארומתרפיה,
הרצאות בנושאי אמנות, רפלקסולוגיה,
פעילות קבוצתית ושיחות מונחות
האזנה מודרכת למוסיקה, מפגשים אישיים,
טבע וגינון, טיולים קצרים,
אקטואליה ותקשורת, ציון ארועים וחגים.

עם כל משתתף נבנית תוכנית אישית מותאמת לפי בחירתו וצרכיו. התוכנית נבנית ע"י צוות מקצועי בהנחיית עובד סוציאלי. לצוות מסייעים מתנדבים הפועלים בקביעות. צוות המרכז והמתנדבים מעניקים יחס אישי לכל משתתף. ניתן גם שירות קביעת תורים למרפאה האזורית ולמרפאות אחרות וכן מעקב רפואי על ידי אחות. השתתפות עצמית בעלות הפעילות במרכז היום – על פי חוקי המדינה.

קהילה כפרית תומכת

תכנית חדשה לותיקי עמק הירדן
קהילה כפרית תומכת היא תכנית המספקת מענה לצרכיהם של גמלאים המעדיפים לשמור על עצמאותם ולהמשיך להתגורר בביתם ובסביבתם. הקהילה התומכת מספקת לחבריה מגוון שירותים בסיסיים המבטיחים איכות חיים, עצמאות ופרטיות. התכנית מעניקה: בטחון אישי באמצעות לחצן מצוקה. שרות רפואי 24 שעות ביממה (כולל רופא ואמבולנס). פעילות חברתית ותרבותית והנחות בטיולי "ביתנו". תחזוקת בית – עזרה בתיקונים קלים. סיוע בסידורים יום-יומיים. יעוץ, שרותי מידע וסיוע במיצוי זכויות.
לניצולי שואה הנחה משמעותית בתשלום החודשי.
אב/אם קהילה:
לקהילה יש אב ואם קהילה המכירים את כל חברי הקהילה ונמצאים איתם בקשר קבוע. הם מהווים כתובת מיידית ראשונה לסיוע בצרכים היום-יומיים. במקרה של תקלות בדירה, הם מבצעים תיקונים קלים או מזמינים בעל מלאכה. כמו כן מהווים כתובת לעזרה במקרי חירום.
קשר במקרי חירום:
חברי הקהילה עונדים "שעון" מצוקה המקשר אותם בלחיצה אחת עם המוקד. המוקד מפנה אותם לשירות לפי הצורך: רופא, אמבולנס, משטרה, מכבי-אש, אם/אב קהילה, או לבן משפחה.
שירותים רפואיים:
החברים בקהילה התומכת נהנים ממגוון שירותים רפואיים הכוללים: הזמנת רופא פרטי לביקור בית. שירות זה ניתן 24 שעות ביממה תמורת השתתפות סמלית (25 ש"ח). אספקת תרופות בשעת הצורך. הזמנה והסעה באמבולנס לבית חולים, במקרה חירום. שרות זה ניתן תמורת תשלום סמלי (25 ש"ח, גם כאשר אין אשפוז). טיפול בטפסים הנדרשים נעשה ע"י אב ואם הקהילה.
לפרטים נוספים והרשמה אנא פנו לאם ואב הקהילה:

  • שרה אלסון: 050-7795886, ראובן מרגוליס: 050-5686696
  • או למרכז יום "המייסדים": 04-6750096
  • מרכז מידע רעות-אשל מידע וייעוץ לדור הביניים, לאוכלוסייה המבוגרת
    ולאנשי מקצוע בנושאי זיקנה, שיקום וסיעוד 1-700-700-204