ביום הזכרון לא משאירים אף נופל לבד

לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יוצאת תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" בפרוייקט מיוחד הקורא לציבור לפקוד את קברי חללי צה"ל בטקסי הזיכרון ברחבי הארץ ולהבטיח שאף חלקת קבר צבאית לא תיוותר מיותמת. לא משאירים אף נופל לבד ביום הזכרון

בין 23,645 חללי מערכות ישראל ב-70 שנות קיומה, ישנם חללים שאין אדם שפוקד את קברם ביום הזיכרון. בין אם מדובר בחיילים בודדים או במי שנפלו לפני שנים רבות וכבר אין בני משפחה שיפקדו את קברם ויעלו את זכרם. במסגרת היוזמה, חברי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" מזמינים את הציבור להצטרף אליהם ולחלוק לנופלים את הכבוד לו הם ראויים יותר מכל.

באתר מיוחד שהשיקה התנועה  ניתן למצוא בקלות על גבי מפה אינטראקטיבית את מיקומו של בית עלמין צבאי קרוב, ולשתף ברשתות החברתיות, היכן להתייצב כדי לזכור ולוודא שאף נופל אינו נותר לבד.

יו"ר ומייסד "מפקדים למען ביטחון ישראל", אלוף (במילואים) אמנון רשף: "המחשבה על קבר של חבר לנשק או פקוד לשעבר שנשאר מיותם, אינה נותנת לנו מנוח. זו החובה המוסרית שלנו, אנו שהובלנו חיילים לקרב, לדאוג שאף נופל לא יישאר ביום הזה לבד".

“מפקדים למען ביטחון ישראל” היא תנועה לא מפלגתית של בכירי מערכת הביטחון בדימוס. חברים בתנועה מפקדים בדרגות הבכירות ביותר מצה”ל, השב”כ, המוסד ומשטרת ישראל. יו"ר התנועה ומקימה, אלוף (במיל') אמנון רשף, שימש כמפקד גייסות השריון, מפקד עוצבת הפלדה ומפקד חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים.

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.