הכירו את המבנה הארגוני החדש של המועצה

המבנה הארגוני החדש של המועצה האזורית עמק הירדן הוצג השבוע בפני עובדי המועצה ונמצא כעת באתר האינטרנט של המועצה. ניתן לצפות במצגת המפרטת את השינויים ומסבירה את הרציונאל שהוביל להחלטה ליישם אותם. תמונה לאתר מבנה ארגוני

את המפגש, שהתקיים ביום ראשון בבוקר, פתח ראש המועצה עידן גרינבאום: "המבנה שאנחנו מציגים היום הוא שיאו של תהליך שארך קרוב לשנתיים. הוא בוצע ביחד עם אנשי משרד הפנים ובאישורם. כל ארגון חייב לשמור על דינאמיות, להתעדכן ולהתרענן בהתאם למטרות וליעוד שלו. על אחת כמה וכמה ארגון ציבורי חשוב כמו מועצה אזורית, שמעניקה מיגוון רחב של שירותים לתושביה. ארגון כזה, הנשען על כספי הציבור – אסור לו להתנוון ולהפוך ללא רלוונטי. אני מבקש להדגיש, כי המבנה הארגוני המוצג היום איננו בבחינת 'עשרת הדיברות'. הוא בוודאי עוד ישתנה בעתיד. אנחנו נמשיך לשאול את השאלות ולבחון אותו כדי לשמור עליו עדכני ומועיל גם בעוד 5 או 10 שנים. הוא נוצר בראש ובראשונה למען התושבים, כדי לספק מענה מיטבי. עשינו הכל כדי לבצע את מינימום השינויים המתבקשים במינימום תקציב. מטרת השינוי היא לתמוך בשינויים עתידיים ובצמיחה הבלתי פוסקת של המועצה. אנחנו פועלים מתוך רצון לייעל את השירות ולוודא שהממשקים בין האגפים והמחלקות השונות יהיו מוגדרים וברורים מאד".

הגטיב מבנה ארגוני

המהלך המשמעותי שהוגדר כ"גולת הכותרת של השינוי" הוא כינונו של אגף ישובים. מדובר באגף חדש, אשר נועד לשפר משמעותית את הסיוע לכל אחד מישובי המועצה. בראש האגף עומד אסף עברי. בין היתר יתכנס במסגרת האגף החדש פורום הנקרא "שולחן ישובים". בכל מפגש כזה יתנהל ביחד עם אחד הישובים תהליך של חשיבה והתבוננות, מתוך כוונה להבין היכן הוא רוצה ו/או צריך להיות בעוד מספר שנים. הכוונה היא לבחון ולשמר ביחד עם אנשי הישוב – את המירקם החברתי הנכון עבורם, את התוכניות התעסוקתיות והכלכליות, יכולת הקליטה של תושבים חדשים וכדומה. על פי מה שיעלה ב"שולחן הישובים", ניתן יהיה לעצב פתרונות ולוודא את יישומם הנכון.

אגף ישובים יכלול מעתה את המחלקה לצמיחה דמוגרפית (צמ"ד), מחלקת הקליטה, מרכז המידע והתעסוקה (בשיתוף 'מעברים'), מחלקת ביוב ומים, מחלקת צעירים, מחלקת התנדבות בקהילה והוועדה החקלאית של המועצה.

גם באגף החינוך, באגף שפ"ע ובחלקים נוספים של המועצה יחולו מספר שינויים, אשר כוללים הוספה של תפקידי מפתח שטרם היו עד כה. את כל השינויים ניתן כאמור לראות במצגת המצורפת.

 

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.