ספר על ים כנרת

בשלוש נקודות בעמק הירדן, צצו בעיצומו של חודש יולי, שלוש עמדות מיוחדות שכמו אומרות: "רגע, לאן אתם רצים בחום הזה?… קחו ספר ושבו בצל".

"ספר על ים כנרת״, זהו שמו של המיזם החדש של המועצה האזורית עמק הירדן. נכון לעכשיו, פוזרו העמדות בשלושה מקומות – ברכס פוריה בסמוך למצפה הוד (מאחורי תחנת הדלק בכניסה לאלומות); בטיילת הראשונים, בין המועצה לדגניה; ועל שביל האופניים שמחבר את צמח ואת קיבוץ בית זרע. התוכנית היא להציב עמדות נוספות כאלו בצפון הכנרת ובאזור עין גב.
בכל עמדה כזו יש עשרות ספרים והמטרה היא לעודד את העוברים והשבים לעצור, לנוח מעט ולעיין באחד הספרים. גם לקחת ספר הביתה – זה בסדר; יהיה נחמד, כמובן, אם תזכרו להחזיר את הספרים.

תודה מיוחדת לאגף שפ״ע במועצה, בראשות רענן סרי, שעשה עבודת מחקר של ממש כדי למצוא את העיצוב והחומר הנכון שיעמוד בתנאי מזג האוויר הלא פשוטים באזור. תודה לברוריה שרון, האחת והיחידה, הספרנית של אשדות איחוד, על האיסוף והתרומה של הספרים. תודה לשירלי יוסף, מנהלת הספרייה האזורית שלקחה תחת אחריותה את הפרוייקט ותלווה אותו מקרוב. 
בואו נהנה כולנו מן החכמה הכרוכה בתוך ספר ונשמור על שכיות החמדה הללו למעננו ולמען האורחים והמבקרים שפוקדים את האזור.

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.