את הבלוגרים הכי טובים שולחים הסינים ל…קיבוץ

נורית קצירי, מנהלת האירוח הכפרי בשער הגולן, מספרת על קבוצת בלוגרים מצטיינים מסין שזכו בפרס והגיעו לפני מספר ימים לבקר בקיבוץ שער הגולן. מה היה להם הכי קשה להבין (איך קיבוצניק הוא בעל מניות במפעל); מה היה הדבר שהם רצו יותר מכל לעשות (לצלם כמובן); ומיהי חברת הקיבוץ שהם התעניינו בה יותר מכל (רמז: 107)

 

לאחרונה מגיעות אלינו יותר ויותר קבוצות ומשלחות מסין. כמו שזה נראה, בקרוב ניאלץ להתחיל לאכול בחדר האוכל – מרק וון טון לארוחת הבוקר ואורז בצ'ופסטיק (המכונים מקלות עץ סינים).

בשבוע שעבר אירחנו קבוצה של עשרה בלוגרים צעירים מרחבי סין, שהגיעו אלינו בתיווכם של אנשי משרד התיירות, כדי לראות קיבוץ אמיתי מהו; ולא רק קיבוץ אמיתי – אלא קיבוץ שחבריו הם בעלי מניות במפעל "גולן". בנושא הזה, הבלוגרים הסינים שבו והתעניינו ושאלו שאלות רבות. הם לא הצליחו להבין, איך אפשר להיות קיבוצניק אשר מחזיק במניות?…

מתברר שעשרת הצעירים המאושרים זכו במקומות הראשונים בתחרות הבלוגרים המעניינים ביותר בסין . הפרס עבור הזכייה היה – טיסה לישראל והעלאת פוסטים ממקומות מיוחדים ברחבי הארץ. המטרה היא כמובן לשכנע את הסינים, שיש בישראל הרבה מאד מקומות שמומלץ לבקר בהם.

המידע שהעברתי להם היה בעברית ותורגם לסינית ע"י המדריכה. בשלב מסויים קלטתי שזה לא מספיק עניין אותם ושהם בסך הכל רוצים להסתובב, לשבת קצת על הטרקטור ובעיקר בעיקר לצלם. אז זרמתי איתם והראיתי להם מקומות מגניבים בקיבוץ, עצים מיוחדים, ציפורים מקננות, את מקלט הילדים. הם אפילו ביקשו לראות את חיסול קישוטי מסיבת הפורים בחדר האוכל. אבל האטרקציה שהרשימה אותם יותר מכל  היתה: חברת הקיבוץ שלנו בת ה-107.

מקווה שעשיתי עבודה הסברתית טובה ושהפוסטים* והצילומים שיתפרסמו בבלוגים יעודדו את הסינים והם אכן יגיעו אלינו בהמוניהם.

* בסין – כך הם הסבירו לי – אין פייסבוק.

צילומים: נורית קצירי, ארז ביטון 

[Not a valid template]

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.