בטקס מרגש: חולקו פרסי המועצה

לאחר הפסקה של שבע שנים, 'פרס המועצה האזורית עמק הירדן' לאנשים ולגופים, אשר תרמו לאזור ולחיים בו בצורה יוצאת דופן – התקיים ביום ראשון השבוע בפני אולם כמעט מלא בבית גבריאל.

לפני מספר חודשים החליטה מליאת המועצה האזורית עמק הירדן להחזיר לחיים את המסורת שהיתה נהוגה בעמק. ועדה בראשותו של עוזי קרן התכנסה לדון בהמלצות שנשלחו אליה ובחרה בשישה אנשים ובגוף אחד.

ואלה שמות האנשים אשר קיבלו את פרס המועצה בטקס חגיגי בבית גבריאל:

פרס המועצה האזורית עמק הירדן

עמירם אידלמן מקבוצת כנרת. עמירם, בן כנרת, הוא מדריך טיולים, שלאורך השנים הקפיד להנחיל למבקרים הרבים באזור את אהבת העמק וסביבותיו, תוך שימת דגש על תרומתה של ההתיישבות החלוצית בארץ ישראל. הוועדה העניקה לו את הפרס בקטגוריית מפעל חיים.

ד"ר ירח פארן מהאון. הד"ר פארן נמנה עם מייסדי קיבוץ האון. היה בין מקימי בי"ס שדה מירון ועסק רבות בחינוך בני נוער בישראל ובדרום אמריקה. פעילותו לשימור ושיחזור אתרים היסטוריים, העשירה אותנו בידע רב, בין היתר אודות תולדותיו של עמק הירדן. הפרס הוענק לו בקטגוריית מפעל חיים.   

מרים ירדני מבית זרע. ועדת הפרס מגדירה אותה כמופת ליוצרת שלאורך שנים תורמת מכישרונה לחברה – הן כמי שחינכה דורות של תלמידים לאהבת המוזיקה והן כפעילה חברתית בתחום השירה והניצוח. היא הרחיבה עם השנים את פעילותה גם להעשרה מוזיקלית בקרב ותיקי העמק. הפרס הוענק לה בקטגוריית תרומה לאזור.  

אלי קפצ'וק מבית זרע. חקלאי בנשמתו, אשר מרכז בהצלחה את רפת קיבוצו, בית זרע, למעלה מ-25 שנה. הוא הצעיד את הרפת להצלחות מקצועיות בזכות סגנון ניהולי מתקדם, ראייה ארוכת טווח ודוגמא אישית. הפרס הוענק לו בקטגוריית: תרומה חקלאית לאזור.

גבי פינסקי מאפיקים. במשך 27 שנים ברציפות, מאז 1988, ניהלה גבי פינסקי את מחלקת התרבות של עמק הירדן. 12 שנים מתוכן כלל התפקיד גם את ניהול בית גבריאל. סיפורי הצלחה מרשימים כמו 'מועדון הזמר של שרל'ה שרון' ו'פסטיבל עין גב' קשורים קשר עז בעשייה המסורה של גבי פינסקי לאורך השנים. הפרס הוענק בקטגוריית תרומה לאזור.

אלכס פרג מבית זרע. פרג, יליד 1902, ממקימי קיבוץ בית זרע, יזם דפוסים ראשוניים של שיתוף אזורי בעמק הירדן ועמד בראשו של 'ועד הגוש', אשר לימים הפך למועצה האזורית בעמק הירדן. הוועדה מציינת כי סיפורו אינו מוכר לציבור הרחב ומשום כך, מעמד הענקת פרסי עמק הירדן הוא הזדמנות לתקן את החסר ולמסור תעודה למשפחתו ולקיבוצו. את הפרס קיבל בנו, ארנון פרג.   

הקטגוריה האחרונה של פרס יקירי עמק הירדן היא עשיית מופת קבוצתית ואותה החליטו אנשי ועדת הפרס להעניק לחברת הנעורים של אשדות יעקב. מאז 1999 מארחים ילדי שני הקיבוצים את ילדי קייטנת איל"ן בחופשתם השנתית. הוועדה מציינת את העובדה, שבמשך 16 שנים, למעלה מ-200 בני נוער משני הקיבוצים תרמו מזמנם החופשי כדי להנעים את ימי החופשה של צעירים בעלי מגבלות פיזיות קשות. האירוח כלל בילוי משותף, האכלה, ניקוי ועזרה פיזית אשר יצרו מסורת של קשרים חברתיים שנמשכו מעבר לימי הקייטנה.

חברי ועדת הפרס כללו את: עוזי קרן (היו"ר, עין גב), שולה בן נחום (בית זרע), עמנואל עמיבר (דגניה ב), דני שני (פוריה עלית), דורון רוזנבלום (אשדות איחוד), איתן בלינקוב (המושבה כנרת), עידית דגן (גינוסר).

הקריטריונים המובילים לקביעת מקבלי הפרס היו:

  • תושב/ת בוגר/ת המתגורר/ת בתחומי המועצה האזורית עמק הירדן.
  • יחיד/ה או קבוצה המייצגים הצטיינות יוצאת דופן בתחומו/ם.
  • תורם/ת תרומה יוצאת דופן ומיוחדת במינה לחיזוק ופיתוח אזור עמק הירדן וסביבתו.
  • פועלו/ה רב השנים הינו דוגמא ומופת לדורות הבאים. 

 

גלריית תמונות מהאירוע. צילום: איציק, פוטו גולן

לצפיה בסרטי הוידאו שהוקרנו בטקס.

 

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.

  • ברוריה שרון הגיב:

    בדברים לפרס לבני הנעורים של אשדות יעקב חייבים לציין את סמדר ינאי שהיא עמוד התווך של המפעל הזה. הנחישות והאמונה שלה ביכולתם של "הנעורים" להתמודד עם המשימה הזאת הם עמוד האש. אנא ציינו את סמדר!!! בברכה ובתודה על הבחירה ברוריה שרון