תוספת מבורכת למערך החירום בעמק הירדן

סיום קורב חובשי מד"אהסתיים קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א, שהתקיים בשבועות האחרונים במועצה האזורית עמק הירדן. בטקס הסיום אמר ראש המועצה עידן גרינבאום: "החבורה האיכותית שסיימה היום את הקורס היא משענת חשובה בשעת חירום והיא שקט נפשי בעת שיגרה".

בטקס הסיום, שנערך בבניין המועצה, נכחו ראש המועצה, מנכ"ל המועצה דודו פרץ, מנהלת אגף קהילה איריס שובל, מנהל מרחב ירדן במד"א אלי פרץ, ראש זרוע תגובה מיידית במרחבים ירדן, גלבוע וירדן במד"א, יוסי חלבי, רפרנט מד"א בפרוייקט מוכנות לחירום ביישובי הצפון, רוסלן זינגרמן, מ"מ אחראי כוננים מרחב ירדן של מד"א, דודו ברגר, בוגרי הקורס ובני משפחותיהם.

 

הקורס הוא חלק מהפעילות הרחבה של מד"א ברחבי הארץ ובמסגרת פרוייקט מוכנות לחירום שנערך בשיתוף רשות החירום הלאומית.את הקורס הדריכה חובשת רפואת חירום במד"א, אלה חריש והשתתפו בו 27 חניכים שמרביתם מתנדבים גם ביחידת המתמיד במשמרת הגבול שעוסקת בשמירה ובמאבק נגד הפשיעה החקלאית במועצה האזורית עמק הירדן. המתנדבים החדשים קיבלו בטקס הסיום אפודי חובש-מד"א ותיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם, שאיתו יוכלו להעניק טיפול רפואי ראשוני ככונני תגובה מיידית עד להגעת אמבולנס מד"א.

סיום הקורס בעמק הירדן

מנהל מרחב ירדן במד"א, אלי פרץ, אמר באירוע: "המתנדבים החדשים מהווים שדרוג משמעותי למרחב ירדן במיוחד בגזרת עמק הירדן ולמערך מד"א בכלל. אני גאה ושמח על הצטרפותם, הם מהווים הכפלת כוח משמעותי מבחינת המענה המהיר. אני מודה למועצה על שיתוף פעולה נהדר, למחלקת ההדרכה שסייעו לקיום הקורס, למדריכים ולאלה חריש שעמדה בראשם. אני מברך את כל המצטרפים למשפחת מד"א".

ראש המועצה עידן גרינבאום אמר: "החבורה האיכותית שמסיימת היום קורס חובשים של מד"א היא חלק חשוב ממרכיב הביטחון היומיומי של אנשי עמק הירדן והאזור כולו. חובש בעל ידע והכשרה מסוגל לסייע בכל עת ובאירועים רבים ומגוונים בקהילה שבה הוא חי. הקבוצה הזו היא משענת חשובה לשעת חירום והיא שקט נפשי בשיגרה. מד"א הוא ארגון בעל ידע וניסיון שאין לו כמעט אח ורע בעולם. העובדה שאת ההכשרה שלהם חובשי עמק הירדן והאזור רכשו במד"א היא מרכיב חשוב בשקט שלנו. אנחנו יודעים שיש לנו על מי לסמוך."

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר: "אין מילים לתאר את הערכתי הרבה כלפי כל מי שבוחר לפנות זמן ואנרגיות למען הצלת חיים. על יכולות מופלאות אלה נבנה כוחו המרכזי של מד"א ואני שמח לראות את ההיענות הנרחבת. אני מודה למועצה על שיתוף הפעולה הפורה, מי ייתן ונזכה להמשיך ולפעול למען הצלת חיים בכוחות משותפים".

תגובות

כתיבת תגובה

מובהר בזה שהמועצה אינה מתחייבת לפרסם כל תגובה שתישלח. לא יתפרסמו תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה, לשון הרע, איומים וכל התבטאות החורגת מהטעם הטוב.