"בעמק הירדן יש שותפים אמיתיים ליוזמות חינוכיות"

הד"ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז במשרד החינוך, ביקרה בשלושה בתי ספר וחנכה גן חדש ויפהפה בעמק. בסיום ביקשה לומר מילים טובות על הצוות ועל המועצה


ביקור עמוס וגדוש ברשמים ובחוויות עבר על מנהלת המחוז במשרד החינוך, הד"ר אורנה שמחון. יום לפני היציאה לחופשת פורים ביקרה הד"ר שמחון בשלושה בתי ספר בעמק וחנכה גן ילדים חדש ויפהפה בתל קציר.

בסיום הביקור, שיבחה את מערכת החינוך של עמק הירדן והרעיפה מילים חמות על צוותי ההוראה, המנהלות והמנהלים, אנשי אגף החינוך והגישה המקצועית וההישגית של המועצה ושל העומד בראשה.

קצת אחרי השעה 8 בבוקר, הגיעה מנהלת המחוז לבית הספר 'מול גלעד', שם התקבלה בנגינה על ידי חבורת תלמידות ותלמידים בכיתות ד'-ה' שלומדים במסגרת פרוייקט ניגונים בעידוד משרד החינוך ובשיתוף המועצה. לאחר מספק דקות התברר, כי המנצח יוסי שור היה בעבר תלמיד של אורנה שמחון כשלימדה בכרמיאל (כמו גם מנהל בית הספר, דני גלעד). לאחר ביקור בין שלל הפרוייקטים שבהם מתגאה בית הספר (פינת חי, מעגל השיח הרגשי, הכיתה הרגשית ועוד ועוד), יצאה הד"ר שמחון לחנוך את הגן החדש, גן תות בתל קציר.

מדובר בגן שיושב בתוך מבנה חדיש ויפהפה, נעים למשחק ולכל פעילות. רב עמק הירדן, שלמה דידי, קבע במקום מזוזה וראש המועצה עידן גרינבאום בירך על המוגמר והודה בחום רב לסגן המנהלת, אלרם חלפון, שעתיד לסיים את עבודתו במועצה בקרוב. חלפון דחף, קידם וליווה מקרוב את הפרויקט, משלב קבלת ההרשאה ועד לחנוכת המבנה השבוע. לוחות הזמנים הקצרים והיעילות של סגן המהנדסת זכו למחמאות רבות מצד המהנדסת אדר' רוני בן נון וכמובן מפיהם של הילדים, הגננות וההורים המרוצים.

משם יצאה המשלחת לסיור ביחד עם מנהל בית החינוך בדגניה זאב בילר, שהציג בפני הגב' שמחון, לצד הפרוייקטים החינוכיים המרשימים, את האנדרטה ופינת ההנצחה של החייל אורון שאול, בוגר בית החינוך, שטרם שב לביתו ולמשפחתו.

לסיום הקדישה מנהלת המחוז פרק ארוך במיוחד לבית הספר המיוחד לחינוך 'שחף', שהציג שורה מרשימה ביותר של פרוייקטים מיוחדים שבהם זכו תלמידות ותלמידי בית הספר להישגים ולמחמאות רבות. בין לבין הציגו קיימו חלק מהתלמידים תהלוכה פורימית שכללה פעלולים מרשימים ביותר (הליכה על כדור, ענק על קביים ועוד).

בסיום הביקור שיבחה אורנה שמחון את המנהלת בקי חפץ ואמרה לה: "מעבר להישגים המדהימים שיש לבית ספר 'שחף' ומעבר לעובדה שהביקוש ללמוד בבית הספר הזה רק עולה ומטפס משנה לשנה, אני חייבת לומר שמרגישים את הנשמה הגדולה בכל חדר, כל פעילות וכל אחד מהשותפים לעשייה החינוכית".     

בפני פורום מנהלי בתי הספר של עמק הירדן, שהתכנס במיוחד לשיחה עם מנהלת המחוז, החמיאה אורנה שמחון לאגף החינוך בראשותו של יאיר ילובסקי וציינה בעיקר את רוח המפקד שמשרה ראש המועצה על המערכת כולה. "עמק הירדן היא מועצה נהדרת. פרטנרית אמיתית לעבודה, על אף האתגרים הלא פשוטים. אתם עושים כאן עבודה נפלאה. ראש המועצה ביחד עם צוות המועצה לא קופא על השמרים, תמיד מאתגר ושואף לעוד. תודה גדולה לצוות הפיקוח שלי שעושה כאן עבודה נפלאה. תודה מיוחדת למלכה אליאס, יעל קורן וצילה אדלשטיין (המפקחת על החינוך המיוחד) על ארגון הסיור המופתי".