רצות ורצי אפיקים ניצחו במירוץ העצמאות ה-35

קיבוץ אפיקים ניצח במירוץ המסורתי, שהתקיים לזכר הנופלים בני ובנות עמק הירדן * את קיבוץ שער הגולן ייצגה נבחרת רצות, שביקשו להרים קול מחאה על האלימות הנמשכת כנגד נשים. "כולנו עדיין כואבים וכואבות את רצח עינב רוגל ז"ל"  


נבחרת הרצות והרצים של קיבוץ אפיקים זכתה במקום הראשון במסגרת מירוץ העצמאות ה-35, שהתקיים אחר הצהריים במסלול מיוחד שעובר בין קיבוצים בעמק הירדן. המירוץ מתקיים מדי שנה לזכרם של בנות ובני עמק הירדן אשר נפלו במערכות ישראל.
אורך המסלול הוא 15 ק"מ והנבחרת המנצחת מאפיקים סיימה אותו לאחר 47 דקות ו-38 שניות.
במקום השני הגיעה נבחרת דגניה ב' ובמקום השלישי הפתיעו רצות ורצי קיבוץ אשדות יעקב מאוחד. 

נבחרת הריצה של קיבוץ שער הגולן הורכבה מנשים בלבד, כ-20 משתתפות, בארגונם וניצוחם של איילה ועוזי רינג, אשר רצו בחולצות בצבע וורוד. נציגת הרצות איילה רינג אמרה לאחר הטקס: "נבחרת הריצה של שער הגולן בחרה לרוץ השנה בהרכב של נשים בלבד. כ-20 אלופות מכל הגילאים. זאת הזדמנות להעלות את המודעות לנושא האלימות הגואה בחברה הישראלית כנגד נשים. חברי קיבוץ שער הגולן חיים לאורך שנים בצל הרצח הטראגי של עינב רוגל ז"ל בידי בן זוגה, במהלך שירותה הצבאי. השנ השתתפה לצידנו בריצה אחייניתה של עינב, מיה".
במירוץ השתתפו גם נבחרות הריצה של (על פי סדר ההגעה אל קו הסיום): דגניה א' (מקום 4), קבוצת כנרת (5), מושבת כנרת, עין גב, אשדות יעקב איחוד, בית זרע, אלומות, מסדה, תל קציר, מעגן, שער הגולן.
ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, אמר בטקס חלוקת הגביעים: "הקהל הרב שהגיע לכאן היום כדי לעודד, לתמוך ולהריע למנצחות והמנצחים, ממחיש לנו עד כמה חשובה העובדה שיכולנו כולנו לצאת ולקיים את המירוץ הזה באוויר הפתוח, במידה רבה בזכות התנהלות אחראית של קהילה שלמעלה מ-80% מתושביה כבר התחסנו ושהוכיחה בשנה האחרונה את עוצמתה ואת חוסנה".