ראשי התאחדות התעשיינים אהבו את מה שראו בבית הספר 'דרור גליל'

יו"ר ההתאחדות בצפון, אלי גן, אמר בסיומו של הביקור בבית הספר: "'דרור גליל' הוא מודל שיש לאמץ ולשכפל במקומות רבים בישראל". בית הספר נמצא כעת לקראת סיום ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. ביום חמישי ה-20 במאי יתקיים בבית הספר יום פתוח


ראשי התאחדות התעשיינים בצפון קיימו השבוע ביקור היכרות, כהכנה לשיתוף פעולה בעתיד, עם בית הספר 'דרור גליל' בקיבוץ רביד שבעמק הירדן. יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון, אלי גן, ומנהל מרחב צפון בהתאחדות, רועי ישראלי, פגשו את צוות בית הספר ומספר תלמידים, ביקרו בסדנאות והתרשמו מאד מן העבודות והמוצרים שהוצגו להם.

מי שהרשים מאד את הנוכחים כולם ובעיקר את יו"ר ההתאחדות בצפון היה תלמיד התיכון דניאל טל, בן למשפחה של אנשי תעשייה ואמנות, שהציג כמה מעבודותיו והסביר לפורום עד כמה חשובה היתה החלטתו ללמוד בבית הספר. 

ראש המועצה עידן גרינבאום, אשר יזם את הביקור, הדגיש במהלכו כי זהו מפגש ראשון, שמטרתו לחבר את בית הספר ואת תלמידיו לבכירי התעשיינים ולמנהלי מפעלי התעשייה בצפון. "כולנו ערים למצבה של התעשייה בארץ ובצפון בפרט. חשוב לנו - בדיוק כמו שחשוב לתעשיינים – שתהיה היכרות ובעקבותיה גם שיתוף פעולה מעשי, בין ראשי המגזר החשוב הזה לבין הצעירות והצעירים שהחליטו לקשור את עתידם עם מקצועות המחר".

אלי גן סיפר לנוכחים כי הוא עצמו בוגר של בית ספר מקצועי. "הסיור הזה מרגש במיוחד עבורי. החינוך שקיבלתי בבית הספר המקצועי הפך אותי לתעשיין שאני היום. 'דרור גליל' הוא מודל שיש לאמץ ולשכפל במקומות רבים בישראל. תלמידי 'דרור הגליל' של היום הם התעשיינים של המחר ובעזרתם נצמיח את התעשייה בצפון אשר משוועת לעובדים איכותיים".

רועי ישראלי, מנהל מרחב צפון, הוסיף: "מרגע שנכנסים ל'דרור גליל' מבינים שזהו מקום מיוחד, שמעניק חינוך נגיש לצד כלים פרקטיים לחניכים. חינוך והכשרה מקצועית הוא נושא שהתאחדות התעשיינים עוסקת בו באופן תדיר ושיתוף הפעולה בין התעשייה בצפון לבין בית הספר יאפשר הפריה הדדית ויסייע בשיפור המיצוב של התעשייה בקרב בני הנוער".

מנהל אגף החינוך במועצה, יאיר ילובסקי, אמר בתום המפגש: "החיבור בין ראשי התעשיינים בצפון ובארץ בכלל – לבין צוות בית הספר ולתלמידי/ות 'דרור גליל' בקיבוץ רביד הוא חיבור מתבקש. יש כאן אינטרסים משותפים וכר נרחב לשיתופי פעולה. שמחתי לראות את הסקרנות הרבה של ראשי התאחדות התעשיינים בצפון ליוזמות ולעשייה הרבה שיש בבית הספר".

שרית וקסלר, מנהלת שותפה של 'דרור גליל', אמרה: "אנחנו מברכים על כל שיתוף פעולה עם תעשיינים. זה מקדם את החינוך, את החברה ואת המשק. דרור גליל נמצא בתנופת צמיחה אדירה ואנחנו שמחים על הפניות הרבות לבית הספר."

'דרור גליל', בית הספר של רשת 'דרור בתי חינוך', הוא בית ספר אזורי יחודי, אשר מעניק לתלמידות והתלמידים שלו היכרות מעשית עם מקצועות המחר בעולם הטכנולוגיה, התעשייה עתירת הידע והתעשייה המסורתית. בית הספר פוּתח על-ידי רשת דרור בתי חינוך ומשרד העבודה, מתוך שיתוף פעולה בין-מגזרי יחודי של המועצה האזורית עמק הירדן, תעשיינים, מפעלים, גופי מחקר ופיתוח ומוסדות אקדמיים בגליל.

בית ספר דרור גליל נמצא כעת לקראת סוף ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. ביום חמישי ה-20/5 יתקיים בבית הספר יום פתוח למתעניינים/ות.