יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים בעמק הירדן

במועצה האזורית עמק הירדן יציינו את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים שיצוין החודש ברחבי העולם בסדרה של 3 מפגשי תרבות מיוחדים לאורך השבוע הבא


14.11 – יום א', 20:00 בבית גבריאל: הרצאתה של שירה איסקוב – סיפור על נחישות להצליח למרות הכל, על אומץ להיחשף, על הבחירה בחיים והכוח לשנות סדרי עולם (30 ₪ לכרטיס)

21.11 – יום א', 20:00 בבית גבריאל: 'פרחים זה לא מספיק' – מונודרמה המתארת את נעה, אישה צעירה המספרת את סיפורה – הזוגיות, הניתוק ההדרגתי והבידוד שהפכו למעגל אימה. לאחר ההצגה – שיח עם השחקנית ד"ר מיכל מנסובסקי, רופאת משפחה המטפלת באלימות במשפחה, על דרכים להתמודדות ומניעה של אלימות. ההצגה מתאימה גם לנוער – החל מכיתה י'. (15 ₪ לכרטיס).

22.11 – יום ב', 20:30, השכונתי בבית זרע – 'למי מצלצלים הפעמונים' זרקור על נורות האזהרה בזוגיות צעירה והחשיבות בשיתוף מצוקה אישית. מפגש נוגע עם תושבת העמק מקיבוץ שער הגולן – יעל רוגל מייזלס,  אחותה של עינב רוגל ז"ל שנרצחה בגיל 19 בידי בן זוגה. הכניסה חופשית.

אירועי התרבות מתווספים לפעילויות מיוחדות שיעבירו מדריכי החינוך הבלתי פורמלי בכל יישובי עמק הירדן להעלאת המודעות לנושא בקרב הצעירים, לאחר מפגש מיוחד של המדריכים עם מיה ונטורה מנכ"לית המועצה האזורית עמק הירדן והרצאתה בנושא שוויון מגדרי והשפעתו על אלימות כלפי נשים. לדברי ונטורה, "נושא האלימות כלפי נשים ולצידו נושא השוויון המגדרי הינם נושאים חברתיים חשובים. האירועים השונים אותם מובילה המועצה בנושאים אלו לכלל הקהלים נובעים מתוך מטרה להמשיך ולקדם יחדיו מרחב חיים בטוח ומאפשר עבור נשים באשר הן".

רכישת כרטיסים לאירועי התרבות באתר בית גבריאל - https://betgabriel.smarticket.co.il/