פיסגת הסטרטאפ בעמק: אלה שבדרך ואלה שכבר קוצרים את הפירות

חניכות וחניכי 'יוניסטרים כנרת' בבית ירח הגיעו לביקור במשרדי חברת הסטרטאפ המצליחה 'ארטליסט' באפיקים * הצעירים שמעו מבעלי הניסיון איך עושים זאת נכון ויצאו עם כמה תובנות אודות יזמות ערכית ועל חיבור בין אישי שעושה טוב לעסקים


חבורת 'יוניסטרים כנרת', קבוצת תלמידות ותלמידי בית ירח אשר עובדים בימים אלה על סטארטאפ שכולו פרי מוחם היצירתי – ביקרו בשבוע שעבר במשרדי חברת הסטארט-אפ 'ארטליסט' באפיקים.

עמותת "יוניסטרים" מקדמת יזמות עסקית וחברתית בקרב בני נוער מהפריפריה ומעניקה להם כישורי תעסוקה מתקדמים, וחניכי העמותה ביקרו במשרדי החברה במסגרת פעילות העשרה חינוכית מעוררת השראה, שמטרתה לפתח חשיבה יזמית וטכנולוגית ולחשוף את הצעירים לפעילותה של חברת הקריאייטיב והטכנולוגיה הייחודית שצמחה בפריפריה.

את הסיור ליוו כמה מעובדי החברה: מאיה ירון - Head of Music Media, עומרי אוחנה - Creative Director בפלטפורמת קטעי הוידאו ארטגריד, ואלון כהן - Content Leader במחלקת המדיה, ששיתפו את החניכים בתחום עיסוק החברה וסיפור הקמתה ע"י ארבעה חברים מצפון הארץ שעסקו בתחום המוזיקה והוידאו, בצעדי התפתחות החברה בשנים האחרונות (בין היתר ע"י גיוס 48 מיליון דולר) והיותה כיום חברה המחזיקה שלושה קטלוגים עשירים ואיכותיים של נכסים דיגיטליים פטורים מתמלוגים ליוצרי תוכן ברחבי העולם.

מנהל 'יוניסטרים כנרת', רותם אבני, אמר בסיום הביקור: "למדנו המון על ערך יזמי טהור ועל חברה מעוררת השראה, שלא מפסיקה להתחדש ולצמוח בזכות המוחות היצירתיים והחיבור המצוין שיש לעובדיה".

Artlist נוסדה ב-2016 כפלטפורמת מוסיקה המספקת רשיונות שימוש ליוצרי תוכן וידאו. כיום מחזיקה החברה בשלושה מוצרים שונים עם מאגרי מדיות דיגיטליות, הכוללים יותר מ-800 אלף נכסים המתעדכנים על בסיס יומיומי: Artlist עם קטעי מוזיקה ואפקטים קוליים, Artgrid עם קטעי וידאו ו- Motion Array עם טמפלטים, פריסטים, תוספים, מעברים ואנימציות גרפיקה. בניגוד לפלטפורמות קיימות המצריכות רכישת מנוי מוגבל או רכישת רישיון נפרד לכל קטע וידאו או אודיו, ארטליסט פועלת במתכונת של מנוי שנתי וללא הגבלה – בין אם בכמות התוכן או בשימוש בו, כל זאת תוך כדי שמירה על איכות המדיה שהיא מספקת.